Kynologický klub Zlaté Moravce
Posledné články
· Ďalší "poľovník" sa ...
· Na zamyslenie...
· Náš nový člen rodiny.
· Kde sa drevo rúbe, t...
· Kto mi vycvičí môjho...
Prihlásenie
Meno Heslo
Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.


Posledné 5 fotky
Štatistiky
· Hostí Online: 1

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 140
· Najnovší člen: Richard· Tém vo fóre: 2
· Príspevkov vo fóre: 29
· Novinky: 128
· Články: 20
· Súborov na stiahnutie: 44
· Fotky: 1275
· Shoutbox správy: 1996
· Komentáre: 1580
Štatistika prístupov

Google PageRank
DOD 2014
Vystúpenia
Nikto neľutoval, každý bol nadšený!


   Snaženie kynológov začína prinášať výraznejšie úspechy. Strategicky dobre zvolený termín akcii nepodlomilo ani špatné počasie. 200 % nárast návštevníkov oproti minulému roku nás veľmi príjemne prekvapil. Akciu otvoril o 15. hodine predseda klubu, Jozef Paluška. Primátor Peter Lednár poďakoval za pozvanie a vyjadril svoj dobrý pocit z akcii. Emotívny príhovor mal poslanec Jozef Tonkovič, ktorý vysoko vyzdvihol našu prácu, pochválil vizáž upraveného areálu a ocenil bezproblémové spolunažívanie členov s okolitými obyvateľmi.

   Ukážku poslušnosti sledovali diváci s neskrývaným záujmom. Postavený stan ich chránil pred miernym dažďom, na ktorý sme už my, vystupujúci, boli zvyknutí. Psíčkari úspešne predviedli všetky bežné cviky, za ktoré ich diváci odmeňovali potleskom. Po ukončení poslušnosti nasledovala krátka prestávka, počas ktorej sa návštevníci sústredili okolo policajného auta, kde im príslušníci ukázali výstroj a výbavu služobnej hliadky.
   Na obrane naši psovodi so psami predviedli rôzne formy zadržania páchateľa, vrátane nekompromisnej obrany psovoda. Všetky ukážky prebiehali aj napriek zvýšenému nebezpečenstvu bezprostredne blízko pred očami divákov, takže im neušiel ani najmenší detail. Spolu s ukončením ukážok prestalo aj pršať a začal ďalší program, ktorý sme pripravili hlavne tým najmladším divákom .
   Už hojná účasť detí v úvodnej súťaži v hode loptičkou na cieľ, nás nenechala na pochybách, že úspech akcie vysoko prevýši naše očakávania. Zapojilo sa do nej 20 detí, od 4 rokov do 15. Samko Brumlovský presvedčivo vyhral a spolu s ďalšími dvomi si odniesli sladké a aj praktické ceny. Rozruch spôsobil aj hod granátom na cieľ, pri ktorom každý držal palce najmladším odvážlivcom. Prvú cenu za 100% zásahy si odniesol Adamko Povoda. Štandardne najatraktívnejšou súťažou býva streľ ba zo vzduchovky. Tentokrát ku nej pribudla ja streľba z pištole. Záujem bol neslýchaný, avšak slabšie to už bolo s technikou a presnosťou niektorých súťažiacich. Jednoznačne vyhrávali deti, ktoré už mali s touto disciplínou nejaké skúsenosti. Prvé miesto vždy patrilo Radkovi Šindlerovi, avšak na 2. a 3. mieste sa striedavo umiestnili zakaždým dievčatá: Mandy Jánošová a o Katka Schimplová, ktorá bola od nich výrazne mladšia.
   Ďalšou novinkou, ktorá zožala nečakaný úspech, bola streľba z luku. Tu sa viac menej zvedavci zoznamovali so základmi techniky a presviedčali sa, že o indiánskych výkonoch sa nám nemôže zatiaľ ani len snívať. Bezkonkurenčne najlepšie strieľal Radko Šindler, ktorý sa týmto stal najlepším strelcom celej akcie!
    Avizovaná streľba z naozajstného koltu sa tiež stala skutočnosťou a tak úplne na záver športového popoludnia sa ozývali areálom výstrely ako na Divokom západe.
    S pribúdajúcou tmou ubúdalo návštevníkov a tak prišiel čas na občerstvenia aj pre členov klubu. Jeho súčasťou bola vynikajúca grilovačka, sladkosti od Hrmovej, Geletovej, Jánošovej a rôznorodé „tekuté od smädu“ .
    Skalní členovia sa rozlúčili vo výbornej nálade takmer 200 minút po polnoci, aby sa pripravili na ďalší výcvik, ktorý začínal už o pár hodín.
Tretí ročník aj napriek nie úplne ideálnemu počasiu skončil vysoko nad naše očakávania. Najväčším zadosťučinením pre nás bolo nadšenie a radosť malých detí, ktoré strávili prijemné a aktívne nedeľné popoludnie. Vďačnosť patrí aj ich rodičom, za pomoc pri udržiavaní disciplíny. Taktiež ďakujem všetkým členom, ktorí sa aktívne podieľali na tejto vydarenej akcii. Zvlášť Silvii Havalovej , Rasťovi Šindlerovi, Martinovi Valachovi a Miške Ondrejkovej.


Jozef Paluška, predseda KK Zlaté Moravce.
Komentáre
#1 | jopal dňa September 09 2014 11:40:22
Uz mi uverejnili aj zhodnotenie: http://moravce.dn...ela-183958
#2 | Veronika dňa September 09 2014 14:32:39
jej super článok a fotky Smile
#3 | smire dňa September 09 2014 16:48:27
Veľmi dobrá akcia, návštevnosť nad očakávanie, keď si pomyslím, ako sme pre treťou pozerali na oblohu, ako sa trúsil dážď, s pesimistickým výrazom v tvári. Deti nadšené a som rád, že sme zase ukázali, že sa dá nádherne spolunažívať so zodpovednými psíčkarmi a ich vychovanými psami. A grilovačka tiež výborná. Teším sa na budúci rok.
#4 | Eruvie dňa September 09 2014 23:06:41
Všetko už asi bolo spomenutú a pochválené ale ja by som chcela ešte zvlášť vyzdvihnúť a poďakovať dvom ľudom a to našej Janke Hrmovej, ktorá obetovala kopec času na vyrobenie pozvánok, krásnych cien pre deti. Či už to boli náramky, tašky alebo kalendáriky, deťom svietili očká a úprimne sa potešili.
No a okrem cien a plagátikov, nám aj napiekla a my sme si poriadne prsty pooblizovali z jej vždy chutných dobrôt, na každú akciu sa tešíme čo nám asi Janka dobrého prinesie. maskrta moj
Veľké ďakujem tiež patrí nášmu predsedovi, ktorí takisto obetoval mnoho času pri propagácii DOD, či to už bolo, pozvánkami, napísaním článkov, spracovanie fotografii ... kto to nerobil nepochopí. moj
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Meniny

Dnes má sviatok
Reklama
2,926,563 návštev Canine by Harly