DOD 2017
Pridal jopal dňa October 23 2017 11:49:15
DOD 2017Podrobné novinky
Nikto nebanoval, všetci boli spokojní!
    Zavádzania meteorológov a z nich prameniaca naša neistota ohľadne priazne počasia sa podpísala pod asi najnižšiu účasť divákov v 6 ročnej histórii našich ročníkov. Neboli sme prekvapení, nakoľko kampaň nebola takmer žiadna a informovanosť záujemcov bola úmerná kampani.
    Oficiálny začiatok sme pre to operatívne presúvali postupne až na 16.00, kedy sa predsa len pár divákov nazbieralo. Účasť z našej strany bola naopak nadštandardná a pekné počasie vyvážili návštevnícky nízku účasť. Paluška tradične otvoril ďalšiu ukážku výcviku pre necelé dve desiatky divákov a následne sa velenia a moderovania ujal Valach. Dvojice na pľaci podali štandardné výkony v poslušnosti a po krátkej prestávke v obrane exceloval Géci s jeho RTW.
    Počas ukážok nás prišli pozrieť aj motorkári z klubu Zobor na nádherných strojoch, čím dodali hlavne mladým divákom vyššiu chuť súťažiť, keď odmenou za prvé miesto okrem sladkostí bolo aj čestné kolo s ochotným majiteľom motorky. Najväčší záujem však prejavili účastníci opäť o streľbu zo vzduchovky a z luku. Prvé miesto v streľbe na figúrky, vo forme občerstvenia podľa vlastného výberu si odniesol divák, p. Rosina, keď svojim výkonom zahanbil aj všetkých strelecky zdatných členov KK.
    O bohaté pohostenie vo forme gulášu a pečeného mäska sa postaral Štefan Kramár, o domáce pečené sladkosti Táňa Geletová, fotodokumentáciu výborne zvládol p. Peter Minár, luk a šípy zapožičal Rasťo Šindler, za čo im všetkým srdečne ďakujem. Prípravky na hasenie smädu zabezpečoval Kynologický klub z vlastných zdrojov, v spolupráci s niektorými štedrými hosťami. Poďakovanie za kvalitné ozvučenie a dobrú hudbu patrí Maťovi Sýkorovi. Výborná zábava a družná atmosféra trvala až do neskorých nočných hodín.
    Moje záverečná poďakovanie patrí aj ďalším, ktorí svojou účasťou a akýmkoľvek pričinením prispeli k vydarenej akcii, menovite: F. Sýkora, M, V a J. Géciovi, M. Valach, R. Horný, M. Mankovecká, H. Herdová, K. Ďurišová, M. Geleta, E. Vieriková, I. Kukučka, Kramár, J. Paluška.

    Za prefinancovanie technických nákladov na realizáciu a zdarný priebeh celej akcie ďakujeme aj Mestu Zlaté Moravce a jeho poslancom, ktorí svojou dotáciou prispeli na celkový zdarný priebeh akcie.

Paluška.