Branný pretek október Zlaté Moravce 2023
Pridal jopal dňa October 09 2023 11:52:18
Branný pretek október 2023 Zlaté Moravce

Podrobné novinky
Férové zápolenie


    Od piky vynovení členovia sa zišli 8.10.2023 o 9. hodine, aby ukázali svoju fyzickú kondíciu, stupeň ovládateľnosti psa a pochválili sa svojimi výcvikovými výsledkami. Zároveň v tvrdom boji sme odhalili slabiny a získali motiváciu na doladenie detailov či vážnejších medzier v našom výcviku. Vzhľadom k väčšine začiatočníkov a mladému veku psov, som bol nadmieru spokojný s výsledkami . Ak členovia nepoľavia a naďalej budú k výcviku pristupovať rovnako zodpovedne, ako doteraz, musím so zármutkom skonštatovať , že to bolo zrejme moje posledné víťazstvo v tomto preteku a o rok nastúpia iní, lepší. Ale čo môže „učiteľa“ viacej potešiť, ako keď ho predbehne vlastný žiak.
Súťaž sme ukončili vyhodnotením o 13. h., kedy každý súťažiaci( vrátane psov) dostal drobnú odmenu a prví súťažiaci hodnotné poukážky na nákup cien podľa vlastného výberu.
Vyzdvihujem dochvíľnosť a disciplínu súťažiacich, zmysel pre férové zápolenie a u mnohých noblesu decentne pomiešanú s humorom s akým k celej akcii pristupovali. V zhodnotení zvyknem kriticky popísať chyby, či nedostatky, ktorých sa súťažiaci dopúšťali, ale teraz urobím výnimku. Snáď okrem slabšej streľby na ciel (za čo môže samozrejme Paluška, lebo dal zlú vzduchovku -:) ) niet čo výraznejšie vytknúť. Naopak, osobitne ďakujem Bucsuházyovej a jej priatelovi, Ondrejkovej, Minárovi a Valachovi za pomoc pri vytyčovaní trate. Valachovi za spravodlivé rozhodovanie , Kramárovi za figurantskú prácu, jeho priateľke Zuzke za pomoc pri spracovávaní výsledkov, firme Nomispet za sponzorské dary. Bucsuházyovej za prípravu vynikajúcich chlebíčkov, Geletovej a výborné koláče, jej manželovi Markusovi za „vysokopercentuálne“ občerstvenie a samozrejme všetkým súťažiacim, bez ktorých by celá táto vydarená akcia nebola.
Bolo mi s Vami fain a tešim sa na ďalšiu podobnú akciu.Jozef Paluška, predseda KK Zlaté Moravce, 9.10.2023.