Kynologický klub Zlaté Moravce
Posledné články
· Ďalší "poľovník" sa ...
· Na zamyslenie...
· Náš nový člen rodiny.
· Kde sa drevo rúbe, t...
· Kto mi vycvičí môjho...
Prihlásenie
Meno Heslo
Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.


Posledné 5 fotky
Štatistiky
· Hostí Online: 7

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 140
· Najnovší člen: Richard· Tém vo fóre: 2
· Príspevkov vo fóre: 29
· Novinky: 128
· Články: 20
· Súborov na stiahnutie: 44
· Fotky: 1275
· Shoutbox správy: 1996
· Komentáre: 1580
Štatistika prístupov

Google PageRank
MDD 2011
Vystúpenia V nedeľu, 29. mája o 15.30 sme reprezentovali náš klub na veľkom ihrisku fubalového štadióna v Zl. Moravciach. Našu organizáciu, v tento prekrásny májový deň reprezentovali nasledovní členovia: Paluška - NO, Valach - DOB, Géci M. - RTW, Géci J. - NO, Račáková – Sl. čuvač, Sýkora M. - RTW, Preiner - DOB, Ťažký J. st. - Stafordsirsky terier., Ťazký J. ml. - Bordeaux doga, Toman - Cane Corso. Martin Valach taktiež robil aj figuranta.
J. Paluška predstavil a v skratke popísal jednotlivé plemená psov, ktoré sa ukážky zúčastnili a potom velil cvikom poslušnosti. Okrem klasických cvikov, na záver poslušnosti Paluška predviedol vyhľadanie stratenej peňaženky a vyslanie psa s odložením. Následne po krátkej prestávke na prípravu figuranta nasledovali cviky obrany. Najskôr figurant spolu s psovodom Ťazkým J. st. za komentovania Palušku oboznámili divákov s nácvikom obrany mladých psov. Len 6 mesačný Staford podal na peška presvedčivý výkon, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani dospelý pes. Následne ho vystriedal Sýkora M. s RTWukážkou hladkého zadržania. Po ňom pritvrdil Géci J. s NO zneškodnením figuranta počas kontrolného útoku. Následne cviky obrany ukončil Paluška – NO s obranou psovoda počas prepadu s následným zadržaním figuranta pri úteku a taktiež s prepadom pri prehliadke figuranta a jeho doprovodom. Povzbudiť nás prišli aj ďalší členovia - sestry Ondrejkové, Hudec I., Sýkora F. a Čulák J.
Po skončení ukážky boli vyzvané deti, aby v prípade záujmu v doprovode rodičov išli pohladkať psíkov. Samozrejme toto deti s radosťou a vo veľkej miere využili.
Všetci účinkujúci dostali od usporiadateľa akcie sponzorsky lístky na malé občerstvenie, ktoré urobilo záverečnú bodku za vytúpením.
Akciu hodnotím ako jednu z najvydarenejších, ktorá bola zaujímavá ako počtom vystupujúcich, pekným počasím, tak aj rozmanitosťou plemien. Taktiež výkon psovodov bol na slušnej úrovni a veľmi pozitívne prekvapil výborný a rovnomerný výkon všetkých psov. Samozrejme sme využili možnosť a odprezentovali ako náš klub, tak aj areál na ktorom cvičíme s následnou pozvánkou divákov vstupu do klubu, či aspoň na návštevu počas všedného výcviku.
Záverom ako predseda vyjadrujem vďaku hlavne všetkým účinkujúcim psovodom. Chcem im týmto odkázať, že si ich snahu a účasť veľmi vážim, pretože úspech klubu stojí a padá na takýchto členoch a nie na individualitách, ktorí si len naháňajú prestíže na medzimestských podujatiach a klub poznajú len keď niečo potrebujú.

RNDr. Jozef Paluška, predseda klubu
Komentáre
Žiadny komentár ešte nebol pridaný. Buďte prvý kto pridá komentár.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Meniny

Dnes má sviatok
Reklama
2,926,751 návštev Canine by Harly