Kynologický klub Zlaté Moravce
Posledné články
· Ďalší "poľovník" sa ...
· Na zamyslenie...
· Náš nový člen rodiny.
· Kde sa drevo rúbe, t...
· Kto mi vycvičí môjho...
Prihlásenie
Meno Heslo
Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.


Posledné 5 fotky
Štatistiky
· Hostí Online: 6

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 140
· Najnovší člen: Richard· Tém vo fóre: 2
· Príspevkov vo fóre: 29
· Novinky: 128
· Články: 20
· Súborov na stiahnutie: 44
· Fotky: 1275
· Shoutbox správy: 1996
· Komentáre: 1580
Štatistika prístupov

Google PageRank
Deň detí 2012
Vystúpenia

Náš kynologický klub bol pozvaný na prezentáciu výcviku psov na deň detí v Zlatých Moravciach v nedeľu 3.6.2012 na futbalovom štadióne. Dovoľte, aby som tento článok napísal z pohľadu nového člena, ktorý sa takejto akcie ešte nezúčastnil. Keď som sa dozvedel, že sme pozvaní, o mojej účasti som ani na chvíľu nepochyboval. Nevedel som, ako to tam chodí, tak som si naštudoval fotky z minuloročných účastí. Do poslednej chvíle som veril, že prekonáme účasť z minulého roku. A teraz k vystúpeniu ako to vidím ja. Samozrejme mal som trému, ako sa bude správať môj pes pred takým veľkým obecenstvom. Ale v tomto ma veľmi milo prekvapil náš predseda Paluška, ktorý veľmi odborne a zasvätene pred každým cvikom zdôraznil divákom, že dosť psov zažilo takúto atmosféru prvý krát, a že ich reakcia nemusí byť primeraná forme výcviku akú ovládajú. Veľmi rád konštatujem, že jeho komentovanie našich cvikov nielenže dalo veľa nezasväteným divákom, ale aj povzbudilo nás nových členov. Aby som stále len nechválil, trošku ma zamrzelo, že predsedovi ušlo nejaké to neslušné slovko, aj keď to bolo jedno, dve avšak vždy treba mať na pamäti, že sú tam deti. Po skončení výcviku poslušnosti začala obrana, ktorej som sa nezúčastnil s mojimi retrievermi. Celú obranu som bol otočený chrbtom a sledoval som svojich psov, takže som nevidel, čo sa dialo. Môžem Vám len povedať, čo som počul. Tie výbuchy potlesku a výkriky nadšenia pri každom zneškodnení útočníka, to vo mne vzbudzovalo hrdosť, že som členom nášho kynologického klubu. Za seba môžem povedať, že som si myslel, že tu nič nového neuvidím, ale to nájdenie peňaženky Paluškovou Aišou bolo nielen efektné pre divákov, ale aj ja som pozeral s otvorenými ústami, pretože som to doteraz nevidel. Záverom môžem skonštatovať len jedno, v sobotu som bol v Nových Zámkoch na prezentácii kynologického klubu na deň detí, všetko majú lepšie, ale šou so psami vrátane odborného a aj vtipného výkladu máme lepšiu my. Verím, že na budúci rok sa budeme prezentovať ešte s viacerými psami, pretože čím viac rovnako cvičiacich psov, tým lepší efekt. A ešte trochu štatistiky: prezentácie sa zúčastnili so psami: (Fotka vystupujúcich, z ľava do prava:) Valach, Holečka, Paluška, Sýkora ml., Geleta, Hrmová, Ťažký ml., Ťažký st., Krúpa, Minár, Hrmo a zo zákulisia nás podporovali Sýkora st., Povoda, Šindler, Kéryová, ktorá veľmi matersky opatrovala Krúpovho miláčka (šteňa samozrejme) a Iveta Farkašová, ktorá celý čas robila vysoko profesionálne fotografie, ktoré svojou kvalitou a akčnosťou nám účastníkom naše spomienky na túto akciu uchovajú v pamäti.
Peter Hrmo
Komentáre
#1 | jopal dňa June 05 2012 08:31:27
Veľmi zaujímavý, netradičný a poučný komentár "nového" člena na vystúpenie. Z môjho pohľadu sa tiež jednalo o ďalšiu úspešnú akciu nášho klubu a zvlášť ma teší masové zapojenie sa nováčikov do akcie, ktorých bola polovica. Myslím, že každý účinkujúci môže byť na svoj výkon hrdý. Zvlášť noví členovia, zamyslite sa na svoj prvý deň u nás v klube a porovnajte ho s terajším výkonom... Nesmieme vynechať v našom hodnotení ani veľmi divácky úspešný záver, kedy deti dostali možnosť vidieť psov z blízka a vybrané jedince aj pohladkať, čo viem, že veľmi ocenili.
Moja špeciálna vďaka patri figurantovi Tomášovi Šťastnému, ktorý odviedol výbornú prácu a veľkou mierou prispel k úspešnému priebehu celej akcie. Taktiež podčiarkujem prácu fotografky Ivety Farkašovej, za jej ochotu vymeniť pohodlie sledovania vystúpenia z lavičky, za naháňanie sa s foťákom po ihrisku.
Čo ma už menej potešilo, ba priam rozhorčilo, bol prístup organizátora akcie, ktorý sa zachoval amatérsky, nevďačne, ba priam ako chrapúň! Áno, nikto z nich nedokázal prísť medzi nás, poďakovať sa a o nejakom nedajbože pohári vody pre účinkujúcich ani nehovorím. Bolo to v histórii akcií po 1. krát, kedy sa na nás zvysoka vykašlali a odišli sme z tade ako poslední bezdomovci. Bravo radnica, bravo pán primátor, vidíme, kde ste nás zaradili!
Edit 7.6.2011: Stretol som sa dnes v meste s primatorom, som mu tlmocil svoje rozcarovanie, bez okolkov priznal, ze to nezvladli a ospravedlnil sa. Ospravedlnenie sa samozrejme prijima.
#2 | smire dňa June 05 2012 15:38:49
To vieš, keď píšem o niečom, čo ma baví, tak to zo mňa ide samé.
#3 | smire dňa June 05 2012 16:06:25
A ešte spomeniem- Psy, že sú ostražití a každé šuchotanie zachytia a zareagujú? V nedeľu po riadnom výcviku doobeda a poobedňajšom vystúpení, ktoré bolo síce kratšie, ale pri omnoho vyššej teplote, boli moji psy tak zničení, že mi pospali v kuchyni, a keď ich večer manželka budila, aby išli spať do voliéry, na hlas nereagovali a normálne ich musela podžugať a oni sa rozospatí pozerali, čo sa deje. A k vystúpeniu, nevedel som, že tam nebude aspoň nejaká voda pre psov, pretože naozaj bolo teplo. Vďaka Ťažkému ml. ten dal napiť mojim psom zo svojej. Nabudúce sa už zariadim, donesiem si svoju.
#4 | jopal dňa June 05 2012 17:13:57
Aj pes ma svoju fazu spanku, ako clovek, nie je pravda, ze sa vzdy zobudi. Vodu pre psov by som ako problem nevidel, skor mi islo o zakladne pravidla slusnosti zo strany organizatora.
#5 | smire dňa June 05 2012 17:25:48
Ja s tým čo si napísal súhlasím, vodu pre psov som spomenul nezávisle na tvojom hodnotení správania organizátorov. Živý príklad správania organizátorov je z našej návštevy v Nových Zámkoch. Boli radi, že sme ich navštívili a celý čas sa nám zvlášť venovali. Dokonca som si všimol pri predvádzaní výcviku Aska, že viacerí diváci frflali, že všetko vysvetlujú iba nám a nie cez mikrofón všetkým ostatným. Jednoducho bolo na nich vidieť, že si našu návštevu cenia, čo mi trochu v Moravciach chýbalo, aj keď som nováčik a neviem ako to na takýchto akciách chodí.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Meniny

Dnes má sviatok
Reklama
2,926,581 návštev Canine by Harly