Kynologický klub Zlaté Moravce
Posledné články
· Ďalší "poľovník" sa ...
· Na zamyslenie...
· Náš nový člen rodiny.
· Kde sa drevo rúbe, t...
· Kto mi vycvičí môjho...
Prihlásenie
Meno Heslo
Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.


Posledné 5 fotky
Štatistiky
· Hostí Online: 1

· Členov Online: 0

· Registrovaní členovia: 140
· Najnovší člen: Richard· Tém vo fóre: 2
· Príspevkov vo fóre: 29
· Novinky: 128
· Články: 20
· Súborov na stiahnutie: 44
· Fotky: 1275
· Shoutbox správy: 1996
· Komentáre: 1580
Štatistika prístupov

Google PageRank
DOD 2013
Vystúpenia
Ďalšia (ne)vydarená akcia kynológov.


Názorová nejednotnosť na usporiadanie 2. ročníka Dňa Otvorených Dverí (DOD) kynológov v Zl. Moravciach vyústila do hlasovania a následným väčšinovým schválením sa rozbehla celá mašinéria okolo jeho príprav. Každý aktívny člen dostal nejakú úlohu, ktorej splnením prispel k úspešnému priebehu uskutočnenia akcie. Kým minulý ročník bol zameraný na prezentáciu nového areálu a úsilia, ktoré sme vynaložili jeho vybudovaním, tento ročník sme sa zamerali na návštevníkov, s cieľom pripraviť im čo najatraktívnejší program, do ktorého sa mohli aktívne zapojiť hlavne deti, zasúťažiť si a vybojovať niektorú zo skromných, avšak milých cien. Pred prípadnou nepriazňou počasia sme ochránili návštevníkov postavením rozsiahleho prístrešku a množstvom lavičiek na sedenie. Ku všetkým úspešným súťažným prvkom z 1. ročníka pribudli ďalšie novinky. A tak okrem streľby zo vzduchovky na plechových panáčikov si mohli súťažiaci zastrieľať aj na pomerne ťažké otočné terče. Hod granátom na cieľ mal v prípade zásahu aj zvukovú signalizácu a pribudol hod loptičkou na postavené plechovice, mimochodom asi najatraktívnejšiu detskú súťaž.

Skákanie vo vreci a beh loptičkou na lyžičke sa pre nezáujem neuskutočnil. Zato deti si nenechali ujsť možnosť pohladiť psov, či odfotiť sa s nimi. Policajná hliadka pristavila služobné auto, ich výzbroj a výstroj, kde si mohli záujemcovia skúsiť nepriestrelnú vestu, poťažkať služobnú zbraň, či preťať ticho nepríjemnou policajnou húkačkou.
Najúspešnejší súťažiaci boli ocenení cenami a všetci detskí súťažiaci dostali sladkú odmenu. Klub okrem ukážky poslušnosti psov, zdolávania prekážok a prvkov obrany, pripravil pre divákov aj občerstvenie vo forme nealko nápojov, slaného pečiva a čapovaného piva. A teraz pozor! Vstup na akciu bol zadarmo, vrátane cien a občerstvenia! Všetky náklady hradil náš klub! Celá akcia bola ozvučená kvalitnou hudobnou aparatúrou, vrátane sprievodného slova pre divákov. Napriek celému vynaloženému úsiliu, pomerne rozsiahlej reklamnej kampani, mnohým osobným pozvaniam, letákom, plagátom a desiatke vystupujúcich, nás nepríjemne sklamala pomerne slabá účasť a (ne)záujem verejnosti. Naopak, zvlášť potešila prítomnosť a finančná podpora primátora Lednára s manželkou a účasť poslanca Madolu. Osobitne sa chcem poďakovať sponzorovi p. Latikovi za prekrásne slnečnicové kvietky a ich osobnú donášku.
Po skončení oficiálnej časti členovia pokračovali v „Akcii“. Teraz to však dostalo tu správnu atmosféru. Vynikajúca hudba, grilovačka, čapované pivo a sponzorské zákusky boli zaslúženou odmenou pre vynaložené, no nedocenené úsilie aktívnych členov. Družná zabáva sa niesla vo fantastickej zábave, kde tí najskalnejší vydržali až do pol štvrtej ráno.
Na záver vyjadrujem vďačnosť všetkým, ktorí sa na nás prišli 24.8. 2013 o 16.00 pozrieť, podporili nás a v prvom rade tým, čo akciu zorganizovali.

Predseda KK ZM Paluška.
Komentáre
#1 | jopal dňa August 26 2013 12:20:29
jopal (25/08/2013 2): Vidim, ze pisat sa nechce nikomu, vsetci sme nejaki unaveni, aj mna od tych kolacov nejako bolela cely den hlava...
Eruvie ( 25/08/2013 21:43): Škoda písať lebo sa to nedá opísať ako bolo fantasticky. Kto nebol, môže len závidieť. super Nabudúce budeme musieť jesť menej kolačikov, zákuskov a mäsa, potom je nám ťažko spanok
#2 | jopal dňa August 26 2013 12:21:32
sykora f(26/08/2013 06:35): Pripájam sa k Eruvie, výborná akcia, škoda len, že mohlo byť viac ľudí a hlavne členov. No čo-dovolenky, môžu banovať. Ohlas veľmi dobrý.Vďaka organizátorom za pekný deň. super
#3 | jopal dňa August 26 2013 12:21:55
smire (26/08/2013 08:13): Grilovačka bola výborná. Super nápad premietanie na plátno. Na takéto akcie máme ideálne prostredie s prístreškami, osvetlením, záhradným sedením či betónovou podlahou. Zaslúžili sme si to.
#4 | prvacik dňa August 26 2013 18:13:56
Bolo vážner super. Feri a koncerty nemali chybu slope
#5 | jopal dňa August 27 2013 11:24:43
Na zaklade videa, by som rad par postrehov. Ako pise Fero, je dost tazke venovat sa psovi, velit a aj sem tam cosi povedat, tak z pozretia videa. Neviem ci bolo vhodne, ked tam behala ta moja šica, pocas vystupenia, ja som to vtedy neregistroval, teraz sa mi zda, ze to posobilo dost rusivo... Neda mi skritizovat Krupovu lahkovaznost a incident napadnutia Jankinho psa. Jeho pes ho bezdovodne napadol, co vrha velmi spatne svetlo na klub. Co mi ale este viacej vadi, Vlado za to psa nijako netresta (nemyslim na sutazi, naopak, tam to zvladol dost sikovne a akykolvek fyzicky trest je tiez pred divakmi nevhodny), myslim skor pocas vycviku. Pokial to niekomu vyhovuje, ze pes bezdovodne napada inych psov, potom pri kolektivnych cvikoch tam nema co robit! Podobne chcem skritizovat aport. Neviem o ziadnej haravej fene (ak ano, potom beriem spat), ale aport musi byt aport, ako to urobil Geci. Pokial nemate istotu, ze pes prinesie, staci ked to ukaze aj jeden, ale co ukazal Rakovsky, nebolo bohvie co (vid video). Vlado pred samotnym cvikom nevystupil z radu, (neviem, za tych en rokov, co cvicime sa to mohol naucit) a aport tiez len tak - tak. Uvedomme si, ze menej je niekdy viac. Milo prekvapil Geleta a Martinov doberman. Zaciatok posunkov u mna tiez stal za hovno, (suka sledovala viac Krupovho psa ako mna - tiez ju parkrat napadol, moja chyba, mal som stat inde). Rozmahaju sa nam psi provokateri (Hrmo, Krupa, Ondrejkova), co bude robit velke problemy pri takychto akciach. Kto si mysli, ze sa to neda riesit, spytajte sa Geciho (nebyt jeho pristupu, tak ho radim medzi tych troch), ked uz moj priklad Vam nestaci. Z mojho pohladu jedna z najslabsich ukazok, ake sme urobili.
#6 | smire dňa August 27 2013 13:54:10
Co sa týka mňa, ja som v tomto smere / psi provokatéri/ podnikol určité kroky. Keďže nepomáhali pritiahnutie škrtiaceho obojku, či v poslednom rade bitka a pes si stále robil čo chcel, keď bol navolno /napádal ostatných psov/ zakúpil som obom psom elektrické obojky. Za posledných asi 5-6 týždňov, čo ich nosia napadli moji psi psa len jednu nedelu /bolo to tu spomýnané našim predsedom/, kdežto predtým to bolo na každom výcviku. Myslím, že pokroky v tomto smere musí každý vidieť. A ten jeden prípad bol zapríčinený podľa mňa aj tým, že psi neboli v ten deň vybehaní, v tú nedeľu som nestíhal, ináč každú sobotu a nedelu s nimi o šiestej ráno chodím na hodinovú prechádzku na vinice, psy sú na voľno s elektrickými obojkami a v prípade potreby, aj keď teraz už veľmi málo, alebo vôbec, použijem elektrický obojok na privolanie. Na cvičáku majú potom väčší rešpekt a sú kľudnejší. Viem, že nejaké uspokojenie zo svojich psov, čo sa týka agresivity, budem mať až keď nenapadnú psov aspoň pol roka, ale myslím, že idem správnym smerom. Pomoc a rady v tomto smere každopádne uvítam, pretože viem, že toto je problémom u mojich psov. Chvalabohu, na tomto vystúpení moj pes ani pri hromadnej privolávačke nikoho nenapadol, a bez problémov sa držal pri mne pri každom privolaní. Moja žena radšej psa mala stále na vodítku a Vladov pes ho napadol bezdôvodne. Miro Géci názorne v nedelu predviedol, čo robiť, keď je pes agresívny, zapamätal som si to.
#7 | jopal dňa August 27 2013 15:22:16
Akoze to nebolo myslene na teba, pretoze fakt vidim, ze ti to nie je jedno, ale menoval som ta pretoze je to momentalne tak. Osobne ak si si vsimol z mojho komentara, nepoukazujem na psovodov, co maju psa agresivneho, ale na tych, co o tom vedia a nevadi im to, resp. nic nerobia, aby sa to minimalizovalo. To, ze ho Janka nepustila na privolavacku bolo od nej velmi rozumne a urcite o nic neprisla.
#8 | smire dňa August 27 2013 15:29:23
Ja som to pochopil, chcel som len doplniť svoj pohľad na vec a aj tým ti dať za pravdu.
#9 | sykora f dňa August 28 2013 06:30:33
K tomu napadnutiu. Ja som sedel medzi divákmi keď sa spomínané psy pustili do seba. A ohlas od divákov bol zaujímavý, "aha,videli ste ako rýchlo na povel bolo po bitke", tak aj toto je jedna z vecí ako ovládať svojho psa. Myslím, že to malo kladný ohlas. Takže diváci skonštatovali, že výcvik psov má svoje opodstatnenie aj v takýchto chvíľach.
#10 | Eruvie dňa August 28 2013 12:36:11
Takýto odborný rozbor si urobil foto Ja ako divák som si pri takom počte psovodov a psov ani nemala možnosť nejako všimnúť, kde kto čo urobil alebo neurobil. Jedine čo som si všimla bola tá šarvátka, tá hneď určite zaujala všetkých. Nabudúce by nebolo asi na škodu si to zorganizovať a povedať kto čo bude robiť (ten a ten aport, henten posunky ...) a sa mi zdá, že kde kto bude stáť lebo potom je už neskoro hovoriť, že sa psi neznesú a stojíte vedľa seba. Ja mám psa provokatéra preto viem o čom píšem. Háravá fena tam bola, Mirovi sa hára Nela.
Pridať komentár
Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.
Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Meniny

Dnes má sviatok
Reklama
2,926,418 návštev Canine by Harly